No vertikālā video vairs nav jākaunas
Jūs zināt, visi cilvēki dalās divās kategorijās. Suns / kaķis. Tēja / kafija. Olīvas / vai nē. Horizontālais video / vertikālais.
Vēl pirms kāda neilga laika, stāvot koncertā aiz cilvēka, kurš aizrautīgi filmēja video, turot telefonu vertikāli, varēja mierīgi "ieslēgt" snobu. Nu un ko tālāk – tu savu vertikālo video augšupielādēsi Youtubā? Kas Tev vispār sirds nav? Vārdu sakot, internets bija par horizontāli. Not anymore.

Vertikāls formāts atnāca, acīmredzot, lai paliktu. Zināt, kā tas notiek, uzbūvēs jaunu celiņu, bet cilvēki pa to nemaz nestaigā, jo celiņš palielina kopējo distanci. Vieglāk nogriezt. Iet pa zālienu. Nu jo tiešām vieglāk. Un vieglāk ir nepagriezt tālruni, kad filmē, jo tas ir papildu pūles. Papildu pūles mums, sliņķiem, nepatīk.

Bet ne tikai slinkuma dēļ ir pieaugusi vertikālā formāta popularitāte. To nosaka arī tas, kā mēs patērējam saturu. Mēs turam telefonu rokā vertikāli un skrullējam, tāpēc, ja tālruni nepagriež, tad horizontālais video ekrānā aizņems salīdzinoši nelielu platību. Lai novērstu šo neērtību, mums ir nepieciešams veikt papildu darbību – vai nu bakstīt krānā, lai palielinātu video, vai pagriezt tālruni sāniski. Bet cilvēki kopumā ir ļoti slinki. Tāpēc viņi neklikšķina un negriež, bet turpina skatīties vertikāli.
Redzot šo uzvedības modeli, diži un vareni soctīkli, Facebook un Instagram, sāka balsot par vertikālu saturu. 2015. gadā Instagram atļāva augšuplādēt taisnstūra foto. Tiesa gan, ir maz ticams, ka tieši tajā brīdī viņi saprata, cik ļoti mainīsies saturu patēriņa modelis 2019. gadā. Viņi vienkārši sekoja līdzi un vēroja lietotāju uzvedību un ir konstatējuši, ka trešdaļa augšupielādēto attēlu sākotnēji nebija kvadrātveida, bet taisnstūrveida.

Tā ir tāda preambula, kas noved pie noderīgām lietām. Šajā nedēļā mēs devāmies uz pasākumu ar Facebook pārstāvjiem, kuri atbrauca uz Rīgu pastāstīt par jaunām tendencēm digitālās reklāmas tirgū. Tēmai "Think Vertically" bija veltīta diezgan liela daļa no visām prezentācijām.

Zīmoliem, kas nodarbojas ar virzīšanu Facebook un Instagram, labāko rezultātu sasniegšanai ir ieteicams veidot savas reklāmas kampaņas, balstot uz trīs vaļiem: Pitch, Play, Plunge.

Tātad, vaļi. Zemāk ir bilde, kura ir uzņemta ar gludekli, tāpēc kvalitāte ir tāda, kāda ir. Tik un tā var redzēt, kāda veida saturu ir jāsaražo katram no vaļiem. Tiem, kam negribas ielūkoties bildē, zemāk ir atšifrējums.

Pitch: short, snackable
Kampaņas pamatdoma: pasaki tikai vienu lietu, bet skaisti. Tā, lai sirsniņa kūst.
Formāts: bildes, prezentācija, stories un ļoti īsie video – līdz 6 sekundēm.

Play: Interactive, longish
Kampaņas pamatdoma: izveidojiet kaut ko tādu, kur var nedaudz ieurbties. Parakņāties. Paspēlēties (ar šriftiem).
Formāts: video no 5 līdz 16 sekundēm, karuseļi, prezentācija, panorāma, canvas, stories.

Plunge: Longer, immersive
Kampaņas pamatdoma: izveidojiet nevis reklāmu, bet pieredzi, kurā lietotājs var ienirt ar galvu un pakavēties.
Formāts: video no 15 sekundēm un garāki, live, streams, IGTV.

Jums nevajag lauzt galvu, kāda veida kampaņu izvēlēties. Tos ieteicams palaist paketē – uzreiz visas 3 un uz visām platformām. Facebook saka, ka šie trīs instrumenti darbosies labāk kopā, nekā atsevišķi. Pārbaudīsim?

Vēl daži noderīgi ieteikumi, kā paaugstināt lietotāju iesaistīšanu:
  • ideāls video formāts ir 9:16, vai vismaz 4:5
  • pamata doma jāparāda pirmajās 3-6 sekundēs!
  • videomontāžas ritmam jābūt kā sirdspukstiem – jūsu video ir jāsinhronizējas ar skatītāju sirdīm;
  • domājiet par vertikālu formātu no paša sākuma, no brīfa – ja video aizņems visu ekrāna laukumu, tad nekas nenovērsīs skatītāja uzmanību no satura.

Kurš saskaitīja, cik reizes šajā vertikālajā tekstā tika izmantots vārds "sirds" un tā atvasinājumi – tas ir zelta zaķītis!

Made on
Tilda