Stāstniecība:
modīgs vārdiņš vai reāli strādājošs instruments?
Stāstniecība, dizaina domāšana, emocionālā inteliģence, dinamiskā zvanu izsekošana — dažreiz šķiet, ka visus šos vārdus izmanto, lai lielītos un plātītos. Paskatīsimies, vai tā tas tiešām ir, kas ir vainīgs, ko darīt un vai vistu drīkst ēst ar rokām.

Es stāvu ziedu veikalā un mazliet dusmojos. Mani kolēģi iedeva man kabatās esošās nedaudzās eiro monētas, un nosūtīja pirkt pušķi nodaļas priekšniecei — "nu tu taču saproti, ir nepieciešams kaut kas tāds.. nebanāls un iespaidīgs". Bet budžets. Bet iespaidīgs.

Skatos apkārt, meklējot iespējas, lielākoties pušķi atgādina par visa esošā pārejošumu, bet pie citiem variantiem ir jāpieliek domu spēks. Lai nebūtu banāli. Bet iespaidīgi. Pēc kāda laika es nolēmu padoties un vēršos pēc palīdzības pie dāmai aiz letes. Sākas standarta jautājumi — kam, cik gadu, kāds iemesls. Kopā mēs sākam veidot pušķi no nesakarīgiem augiem, un pamazām sāk veidoties STĀSTS.

Stāsts nav par to, kā es stāvu ziedu veikalā un mazliet dusmojos, bet par to, kāpēc tieši šis pušķis ir ideāls pušķis manai (bijušajai) priekšniecei. Ziedu nosaukumus es saprotu tik pat daudz, kā cūka par apelsīniem, tāpēc nākas operēt ar tādiem nopietniem terminiem, kā, "lūk šo dzelteno". Izvēlētais dzeltenais — ļoti maigs, rozes piešķir spilgtumu, bet nesaprotami zari ar sarkanām ogām kļūst par pušķa stieni un piedod stabilitāti. Šajā brīdī es sapratu, ka zvaigznes nostājās pareizajā vietā, jo pušķa saņēmēja var būt ļoti spilgta un arī maiga, bet tajā pašā laikā nezaudējot iekšējo balstu, dažreiz izpaužot dzelzs raksturu.

- BALSTS
- MAIGUMS
- SPILGTUMS
Tātad, vienkāršs pušķis pārvērtās par veselu mākoni ar īpašu nozīmi — to nevar vienkārši pasniegt ar vārdiem "Daudz laimes!". To vajag dāvināt, pavadot ar stāstu, pamatojot krāsu izvēli ar ziedu saņēmēja personīgajām īpašībām.

Kāds te ir sakars ar mārketingu? Stāsts — īstais vai izdomātais — ir ļoti svarīgs visiem zīmoliem. Stāstot stāstu par zīmolu vai produktu, var spēleas formā stāstīt par priekšrocībām, darīt to netiešā veidā, ar mājieniem. Tas parasti darbojas daudz labāk nekā tiešā reklāma. Turklāt stāstu daudz vieglāk atcerēties vai atjaunot atmiņā, ja parādās kāda asociāciju virkne.

Šķiet, kādu gan atmiņā paliekošu stāstu var izdomāt par krēslu? Ir jāpaskatās:
Šī reklāma ir laba ne tikai ar to, ka rada vēlēšanos veikt tetovējumu krēsla veidā, bet arī ar to, ka tā nekliedz mums sejā "pērc-pērc-pērc". Video vienkārši stāsta par to, kā varonis tiek no punkta A uz punktu B, bet šis ceļš ļoti labi paliek atmiņā un sirsniņā. Tas tāpēc, ka redzētais raisa emocijas, un tās ir visspēcīgākais instruments mārketingā.

Protams, stāstniecība nenoliedz citus veidus, kā reklamēt produktu, bet ja pēkšņi savā uzņēmumā jūs atradīsiet vai izveidosiet stāstu, kas būs jums pa prātam, mēģiniet to pastāstīt saviem klientiem. Rezultāts varētu būt burvīgs.

Par godu tam, ka priekšniece ir dzimusi Kosmonautikas dienā, mēs nosēdinājām viņu uz krēsla un veicām centrifūgas simulāciju.
Made on
Tilda